Zajímavosti o aqua aerobicu

Zajímavosti o aqua aerobicu

Co je to vlastně aqua aerobic?

Aquaaerobic je účinný způsob, jak si vylepšit fyzickou kondici cvičením ve vodě. Díky strečinku, posilování, aerobním i relaxačním cvikům posílíte svaly, shodíte přebytečné kilogramy a budete se cítit báječně. Pohyb, hudba a voda přináší radost a pohodu. Cvičení navozuje příjemné pocity a pozitivní myšlení, dodává energii, odbourává stres a napětí, čímž přispívá k relaxaci celého těla.

Komu aqua aerobic doporučit? Mohou cvičit aqua aerobic i muži a děti?

Cvičení je určeno v podstatě pro každého, jak pro úplné začátečníky neplavce, tak pro zkušené cvičence, bez rozdílu věku či pohlaví.

Cílem lekcí není výkonnostní sport, ale cvičení pro radost z pohybu za doprovodu hudby. 

Co si vzít na aqua aerobic s sebou?

Pro cvičení potřebujete plavky, osušku a plážové botky pro přechod do bazénu (z důvodu hygieny). Plavky jsou nejvhodnější jednodílné, sportovního střihu se zpevněnými zády. Špatné zkušenosti máme s dvojdílnými plavkami (nedrží, padají ramínka). Na lekce s sebou vezměte také láhev s pitím – doporučujeme iontové nápoje s přídavkem magnesia, neperlivou vodu s citronem nebo neslazený bylinkový čaj.

Mohu jít na aqua aerobic sytá nebo je vhodnější cvičit na lačno?

V podstatě ani jedno. Jít cvičit s plným žaludkem se rozhodně nevyplácí. V lehčích případech byste si mohli přivodit nepříjemné pocity při cvičení. Cvičit na lačno ovšem také nedoporučuji. Člověk potřebuje mít dostatek energie, kterou by mohl dát do cvičení. Nejlepší je, podle mého názoru, zlatá střední cesta – jít si zacvičit asi dvě hodiny po jídle, když už je potrava dostatečně strávená a můžeme z ní čerpat energii.

Jaké jsou výhody v cvičení ve vodě – aqua aerobicu?

Vodní prostředí má velmi příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobicu je to cvičení bez jakýchkoli otřesů, což zvyšuje pevnost kostí a chrání tak nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém. 

Výsledky ze cvičení?

Pro dosažení co nejlepšího účinku ze cvičení – tedy zformování postavy, zlepšení fyzické kondice a redukce váhy, je nutné navštěvovat lekce min. 2x týdně. První výsledky nečekejte ihned, ty se dostaví u každého individuálně. Po pravidelném cvičení by měly být výsledky viditelné (a měřitelné) cca po 2-3 měsících. Základem je však zdravá, vyvážená strava a dodržování pitného režimu. Před cvičením (cca 1 – 1,5 hod.) bychom měly konzumovat pouze lehce stravitelná jídla a doplňovat tekutinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *